O nás


Historie nynější Vyšší odborné školy, Obchodní akademie, Střední odborné školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky EKONOM, o.p.s., Litoměřice se začala psát roku 1991, kdy bylo nejprve založeno Občanské sdružení soukromých učitelů. V září 1992 byla následně otevřena škola, a jak čas ubíhal, rostla a rozvíjela se.

V roce 2003 mohli noví žáci zahájit studium na Vyšší odborné škole v oboru Firemní management a později i Personální management. Pozadu nezůstala ani výuka nových technologií a od roku 2004 byl zaveden koncept ECDL a jeho testování v rámci výuky Informačních technologií.

O rok později škola EKONOM ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou otevírá konzultační středisko se studijním oborem Veřejná správa a regionální rozvoj jednak v bakalářské a následně v roce 2007 i navazujícím magisterském studiu poskytované v rámci kombinované (dálkové) formy studia o víkendech.

EKONOM nabízí vzdělání všem zájemcům ve věku od 4 do 99 let. Nejmladšími žáčky jsou děti mateřských škol, které se vzdělávají v jazykových kurzech anglického a německého jazyka. Nejstaršími studenty jsou senioři se zájmem o vzdělávání na vysokoškolské úrovni, které škola poskytuje v rámci Univerzity třetího věku (VU3V).

Do Litoměřického regionu škola přivedla také specializované manažerské vzdělávání s titulem MBA a ve spolupráci s Občanským sdružením soukromých učitelů nabízí řadu školení a kurzů, které jsou zaměřeny do tří hlavních kategorií. Ekonomika a účetnictví, Informační technologie a aplikační programy pro osobní počítače a kurzy cizích jazyků.

V následujícím školním roce 2018/2019 mohou žáci nově začít studovat obory Střední odborné školy, kterými budou Mediální komunikace a webový design, Mezinárodní obchod a cestovní ruch nebo Manažer výroby – kvalitář.

Každý zájemce o studium je u nás vítán, přejeme Vám mnoho úspěchů a těšíme se na Vás!


Napište nám!